План работы

План

выхаваўчых мерапрыемстваў у шосты школьны дзень

у ДУА “Мураўская СШ”

на І паўгоддзе 2022/2023 навучальнага года

І чвэрць

Дата Від дзейнасці Клас Час правядзення Адказныя
03.09 Мерапрыемствы.

Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання Майстэрня Алоўка “Я люблю Беларусь!”

 

Літаратурна-гістарычная гадзіна “І пакрочым у глыбіню стагоддзяў”

 

Завочнае падарожжа “Гарады-сталіцы беларусскага пісьменства” (прысвечанай Дню беларускага пісьменства)

 

 

 

 

 

 

1 – 4

 

 

5 – 7

 

 

 

8,9,11

 

 

 

 

 

 

10. 00 – 11.00

 

 

11.00 – 12.00

 

 

 

12.00 – 13.00

 

 

 

 

 

Кузьміч С.А.

 

 

Цабрук А.Р.

 

 

 

Бух Н.А.

 

10.09 Мерапрыемствы.

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця. Адзіны дзень здароўя

Рухомыя гульні, эстафеты

 

Спаборніцтвы УФП навучэнцаў “Шкаліяда”

 

 

Спаборніцтвы УФП навучэнцаў “Шкаліяда”

 

 

 

 

1 – 4

 

 

5 – 7

 

 

8,9,11

 

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00 – 12.00

 

 

12.00 – 13.00

 

 

 

 

 

Бух М.У.

Шука Г.А.

 

Бух М.У.

Грыпа Л.А.

 

Бух М.У.

Шука І.І.

 

 

 

17.09 Мерапрыемствы.

Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі. Дзень народнага адзінства

 

Свая гульня “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся”

Гульнявая пляцоўка “Разам мы адзіныя”

 

Гадзіна патрыятызму “Мы – адзіныя. Мы сэрца вялікай краіны”

 

 

 

 

 

1 – 4

 

5 – 7

 

 

8,9,11

 

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

11.00 – 12.00

 

 

11.00 – 13.00

 

 

 

 

 

Лапука В.С.

 

Лашкевіч Г.К.

 

 

Карунас В.М.

 

24.09 Мерапрыемствы.

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

Гульнявая праграма для дзяцей і іх бацькоў  “Як добра, калі мы разам”

 

Спартыўна-гульнявая праграма

«Спорт і здороўе  разам крочаць!»,  прысвечаная Сусветнаму Дню турызма

 

Занятак з элементамі трэнінгу “Сем’я – 7”Я”

 

 

1 – 4

 

 

 

5 – 7

 

 

 

 

8,9,11

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

 

 

 

 

 

 

12.00 – 13.00

 

 

 

Карунас І.С.

 

 

 

Цабрук А.Р.

(занальны цэнтр “Адпачываем з карысцю”)

 

Бух Н.А..

01.10 Мерапрыемствы

Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання Гульнявая праграма “Падарожжа ў краіну дабрыні”

 

Віктарына “Шляхамі памяці”

 

Дзелавая гульня “Настаўнік –  прафесія на  ўсе часы”

 

 

 

 

1 – 4

 

 

5 – 7

 

8,9,11

 

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00 – 12.00

 

12.00 – 13.00

 

 

 

 

 

Кузьміч С.А.

 

 

Грыпа Л.А.

 

Шука І.І.

08.10 Мерапрыемствы

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця. Адзіны дзень здароўя

Восеньскі лёгкаатлетычны крос “Залатая восень”

 

Восеньскі лёгкаатлетычны крос “Залатая міля”

 

 

 

 

 

 

1 – 4

 

 

5 – 7

 

8 ,9,11

 

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00 – 12.00

 

12.00 – 13.00

 

 

 

 

 

Бух М.У.

Шука Г.А.

 

Бух М.У.

Цабрук А.Р.

Бух М.У.

Карунас В.М.

15.10 Мерапрыемствы

Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

Выстава малюнкаў “Прафесія маей маці”

 

Віктарына “У свеце прафесій”

 

 

 

 

Конкурсная праграма “Як быць маці”

 

 

 

1 – 4

 

 

5 – 7

 

 

 

 

8,9,11

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

 

 

 

 

 

12.00-13.00

 

 

 

 

Лапука В.С.

 

 

Лашкевіч Г.К.

(занальны цэнтр “Адпачываем з карысцю”)

 

Бух Н.А..

22.10 Мерапрыемствы

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

Ралявая гульня “Папа, мама, я – дружная сям’я”

 

Інтэрактыўны занятак «Нам патрэбны мір!» (да Дня ААН)

 

Літаратурная гасцёўня “Сям’я – гэта тое, што з табой назаўжды”

 

 

 

 

1 – 4

 

 

5 – 7

 

 

8,9,11

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00 – 12.00

 

 

12.00 -13.00

 

 

 

 

Карунас І.С.

 

 

Грыпа Л.А.

 

 

Шука І.І.

29.10 Мерапрыемствы.

Дзень школьных традыцый і пазітыўных зносін

Конкурсна-гульнявая праграма “Восень залатая»

 

Поход “Падарожжа ў асенні лес”

 

Конкурсная шоу-праграма “Міс Восень і Містар лістапад”

 

 

 

 

1 – 4

 

 

5-7

 

 

8,9,11

 

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00-12.00

 

 

12.00 – 13.00

 

 

 

 

 

Кузьміч С.А.

 

 

Лашкевіч Г.К.

 

 

Карунас В.М.

 

ІІ чвэрць

 

Дата Від дзейнасці Клас Час правядзення Адказныя
12.11 Мерапрыемствы.

Адзіны дзень здароўя

(Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця)

Спаборніцтвы па рухомым гульням

 

Дзень валейбаліста

 

 

Гульня “Здаровы я – здаровая краіна”

 

 

 

 

 

1 – 4

 

 

5–9,11

 

 

7–9,11

 

 

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00 – 12.00

 

 

 

 

 

 

 

Бух М.У.

Лапука В.С.

 

Бух М.У.

Цабрук А.Р.

 

Карунас В.М.

(занальны цэнтр “Адпачываем з карысцю”)

19.11 Мерапрыемствы.

Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі.

Экскурсия “Прафесіі маёй малой радзімы”

 

Гульня “Мая прафесія – мая дарога ў будучыню”

 

Дыскусія “Прафесія для годнага заўтра”

 

 

 

1 – 4

 

 

5 – 7

 

 

8,9,11

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00 – 12.00

 

 

11.00 – 13.00

 

 

 

Карунас І.С.

 

 

Грыпа Л.А.

 

 

Бух Н.А.

 

26.11 Мерапрыемствы.

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

Майстар-клас “Сямейны абярэг”

 

Сумеснае мерапрыемства з бацькамі. Круглы стол “Пагаворым пра дабро і зло”

 

Дыялог “ЭкоСвет маёй сям’і”

 

 

1 – 4

 

 

5 – 7

 

 

 

8,9,11

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00 – 12.00

 

 

 

12.00 – 13.00

 

 

Кузьміч С.А.

 

 

Лашкевіч Г.К.

 

 

 

Шука І.І.

03.12 Мерапрыемствы

Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання

Урок ветлівасці “Працягніце адзін аднаму рукі” (да Міжнароднага дня інвалідаў

 

Гадзіна патрыёта “Мая Радзіма – мая любоў”

 

Круглы стол  “Ці лёгка быць не такім, як усе?”(да Міжнароднага дня інвалідаў)

 

 

 

 

 

1 – 4

 

 

 

5 – 7

 

 

8,9,11

 

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

 

11.00 – 12.00

 

 

12.00 – 13.00

 

 

 

 

 

Шука Г.А

 

 

 

Карпей С.А.

Цабрук А.Р.

 

Карунас В.М.

10.12 Мерапрыемствы

Адзіны дзень здароўя

(Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця)

Дзень гімнаста

 

 

Дзень гімнаста

 

 

Дзень гімнаста

 

 

 

 

 

1 – 4

 

 

5 – 7

 

 

8 ,9,11

 

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00 – 12.00

 

 

12.00 – 13.00

 

 

 

 

 

Бух М.У.

Лапука В.С.

 

Бух М.У.

Грыпа Л.А.

 

Бух М.У.

Бух Н.А.

 

17.12 Мерапрыемствы

Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

Навагодняя майстэрня «Я ўмею, я магу!»

 

 

 

Гадзіна зносін “Здольнасць да працы – галоўная якасць чалавека”

 

Вусны журнал “Самыя зялёныя прафесіі”

 

 

 

 

2 – 5

 

 

 

 

5 – 7

 

 

 

8,9,11

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

 

 

11.00-12.00

 

 

 

12.00-13.00

 

 

 

 

Карунас І.С.

(занальны цэнтр “Адпачываем з карысцю”)

 

Лашкевіч Г.К.

 

 

 

Шука І.І.

 

24.12 Мерапрыемствы

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй Конкурсная праграма “Наша дружная сям’я”

 

Віктарына “Справы сямейныя”

 

Гутарка-дыспут “Сучасная сяямъя – якая яна” (з удзелам бацькоў навучэнцаў)

 

 

1 – 4

 

 

5 – 7

 

8,9,11

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00 – 12.00

 

12.00 -13.00

 

 

 

Кузьміч С.А.

 

 

Цабрук А.Р.

 

Карунас В.М.

31.12 Мерапрыемствы.

Дзень школьных традыцый і пазітыўных зносін

Гадзіна зносін “Як я правёў гэты  год”

 

Творчая майстэрня “Новагодні сюрпрыз”

 

Гульнявая праграмма “Традыцыі нашых продкаў”

 

 

 

1 – 4

 

 

5-7

 

 

8,9,11

 

 

 

 

 

10.00 – 11.00

 

 

11.00-12.00

 

 

12.00 – 13.00

 

 

 

 

 

Шука Г.А.

 

 

Грыпа Л.А.

 

 

Бух Н.А.

Продолжить чтениеПлан работы