ПЛАН

правядзення мерапрыемстваў, прысвечаных

Міжнароднаму дню роднай мовы

 

Назва мерапрыемства Дата правядзення Адказныя
1. Размяшчэнне на сайце школы інфармацыі аб мерапрыемствах, прысвечаных Міжнароднаму дню беларускай мовы 21.02. Шостак В.Л.
2. Адкрыццё Міжнароднага дня роднай мовы 21.02. Шука І.І.
3. Правядзенне інфармацыйных 5- хвілінак на першым уроку “21 лютага- Міжнародны дзень роднай мовы” 21.02. Настаўнікі-прадметнікі
4. Кніжная выстава “З любоўю да роднай мовы” 21.02. Саўчук В.М.
5. Конкурс “Буслік — 2019” (3-11класы)

 

21.02. Шука І.І.
6.
Хвілінкі свята “Спяваем беларускія песні” (1-11 класы)
21.02. Шостак В.Л.

Шука І.І.

7. Завочная віктарына “З гісторыі роднага слова” (9-11класы) 21.02. Шука І.І.
8. Акцыя «Мая закладка» (1-8 класы) 21.02. Шука І.І.
9. Інтэлектуальная віктарына «Знаўцы мовы» ( 3-4 класы) 21.02. Саўчук В.М.

Карунас І.С.

10.  Пазнаваўчая гульня «Таямніцы роднай мовы»

(5-7 класы)

21.02. Шука І.І.
Продолжить чтение

ПЛАН

правядзення мерапрыемстваў

да тыдня патрыятызму “Слаўлю Айчыну” у ДУА “Мураўская СШ”

18.02.2019 – 28.02.2019

Продолжить чтение

ПЛАН

правядзення мерапрыемстваў, прысвечаных Дню Памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў, 30-годдзю вываду савецкіх войскаў з Афганістана

План правядзення мерапрыемстваў, прысвечаных Дню Памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў

Продолжить чтение

План мерапрыемстваў да тыдня “Мы за здаровае жыццё”,

прысвечанага сустветнаму дню прафілактыкі СНІДу

ў ДУА “Мураўская СШ”

 (26.11.2018 –  01.12.2018)

Продолжить чтение

План

правядзення Тыдня спорту і турызму

03.09.2018 – 08.09.2018

Дата правядзення Змест Клас Адказны Месца правядзення
1 03.09.

 

Адрыццё тыдня спорту і здароўя 1 – 11 Цюпяшук Г. П. Школьная пляцоўка
2 03.09 – 07.09.

 

Лёгкаатлетычныя спаборніцтвы “300 талентаў для Каралевы” 2 – 4 Саўчук У. В. Стадыён
3 03.09. – 07.09. Класныя гадзіны “Формула здароўя” 5 – 8 Класныя кіраўнікі Кабінеты 5 – 8 класаў
4 03.09. – 07.09. Класные гадзіны “Здаровы лад жыцця” 9 – 11 Класныя кіраўнікі Кабінеты 9 – 11 класаў
5 05.09.

 

Спаборніцтвы па валейболу 9 – 11 Саўчук У. В.

Бух М. У.

Спартыўная зала
6 06. 09.

На працягу дня

Шашачны турнір 5 – 7 Бух М. У. Кабінеты 5 – 7 класаў
7 07.09.

 

Гутарка “Дасягненні беларускага спорта” 5 – 8 Саўчук У. В. Кабінет 8 класа
8 06.09.

 

Спаборніцтвы па футболу 6 – 8 Бух М. У. Стадыён
9 07.09. Конкурс малюнкаў “Беражыце здароўе” 1 – 5 Шостак В. Л. Фае школы
10 08.09. Рухомыя гульні, эстафеты 1 – 4 Саўчук У. В.

 

Спартыўная зала
11 08.09. Спаборніцтва УФП навучэнцаў «Школіада» (кіданне мяча, скачкі ў даўжыню, бег 60м) 5 – 11 Бух М. У. Стадыён
12 08.09.

 

Спаборніцтвы па турызму 7 – 10 Касцюк А. І. Стадыён
Продолжить чтение

ПЛАН

правядзення мерапрыемстваў

у рамках тыдня па выкарыстанні выбуховых рэчываў

у ДУА “Мураўская СШ”

(03.05 – 15.05 2018 года)

 

Мерапрыемства Дата правядзення Удзельнікі Адказны
1 Размяшчэнне інфармацыйных матэрыялаў аб выкарыстанні выбуховых рэчываў на сайце школы і інфармацыйных стэндах 03 — 15.05   Шостак В.Л.

пед.арганіз.

2 Правядзенне інструктажоў па выкарыстанні выбуховых рэчываў 04.05 1-11 кл. Класныя кіраўнікі 1-11 класаў
3 Гутарка  “Небяспечныя находкі” 07.05 1-4 кл Класныя кіраўнікі 1-4 класаў
4 Час інфармавання. Правілы паводзін пры знаходжанні выбуховых рэчываў і невядомых пакетаў 08.05 1-11 кл Саўчук В.В.

настаўнік АБЖ

5 Гутарка “Выбуховыя рэчывы – небяспечны для жыцця чалавека” 09.05 5-7 кл Класныя кіраўнікі 5-7 класаў
6 Прагляд відэароліка “Парадак дзеянняў МНС пры выяуленні выбуховых рэчываў” 10.05 5-11 кл Шостак В.Л

пед.арганіз.

7 Гутарка  “Асцярожна! Выбуховыя прадметы” 11.05 8-11 кл Класныя кіраўнікі 8-11 класаў
8 Конкурс малюнкаў “Выбуховыя рэчывы вакол нас” 14.05 1- 4 кл Жур Р.А

пед.арганіз.

9 Падвядзенне вынікаў мерапрыемстваў па выкарыстанні выбуховых рэчываў 15.05 1-11 кл  

Шостак В.Л.

пед.арганіз.

Продолжить чтение

 

План

 недели профориентации “Путь к профессии”

№ п/п Мероприятие Класс Дата проведения Ответственные
1. Отображение информации  о неделе профориентации на стенде и сайте школы   На протяжении недели Шостак О.Л.
2. Открытие недели профориентации.

Общешкольная линейка

1-11 02.05 Шука И.И.
3 Выставка материалов по профориентации “Куда пойти учиться?” 1-11 02.05 Шука И.И.
4. Экскурсия на ФАП, аг. Мурава, отделение связи, магазин 1-4 03.05 Классные руководители 1-4 классов
5. Деловая игра “Престижные профессии. Мифы и реальность” 9 03.05 Бух Н.А.
6. Встреча с представителями ДПУНП “Беловежская пуща” 8-11 04.05 Классные руководители
7. Конкурс мини-сочинений

“Трудовая династия”,

“Профессии моих родителей”

5-6 04.05 Шостак О.Л.

Карунас В.Н.

8. Занимательная викторина “Угадай профессию..” 3-4 04.05 Корунос И.С.

Кузьмич С.А.

9. Просмотр и обсуждение видеоролика “Ты и твоя будущая профессия” 7-8 04.05 Цебрук А.Г.

Гриппа Л.А.

10 Экскурсия на мехдвор ОАО “Мурава” 5-7 05.05 Классные руководители
11. Внеклассное мероприятие”Дорога в завтра” 10-11 05.05 Лошкевич А.К.

Шука И.И

12. Закрытие недели профориентации. Подведение итогов   05.05 Шука И.И.

 

Продолжить чтение