Тыдзень памяці

План правядзення тыдня памяці, прысвечанага святкаванню Дня Перамогі ў  Вялікай Айчыннай вайне

 

п/п

Мерапрыемствы Дата Адказны
Літаратурна-музычная кампазіцыя “Нам этот мир завещено беречь”

Конкурс чытальнікаў вершаў, прысвечаных ВАВ “Радкі, апаленыя вайной”

 

Выстава кніг, прысвечаных Вялікай Айчыннай вайне “Цана Перамогі”

 

Акцыя “Добрае сэрца – ветэранам” (аказанне шэфскай дапамогі ветэранам ВАВ атрадам “Міласэрнасць”)

 

Віншаванне ветэранаў на даму: акцыя “Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны”

 

Сустрэча з вэтэранамі Вялікай Айчыннай вайны Карэтка А.А., Дудко М. і Шурко Л.А.

 

Вахта памяці

 

 

Экскурсія у Бреэсцкую крэпасць, прыём у піянеры вучняў 4 класа

 

 

 

Удзел у раённым конкурсе малюнкаў Ваша Перамога – наша свабода»

 

Інфармацыйная гадзіна “Не забудзем іх подзвіх вялікі”

 

Акцыя “Паштоўка ветэрану”

 

 

Акцыя “Пісьмо салдату-пераможцу”

 

Радыёканцэрт “Песні ваеннай пары»

 

 

Турнір па піянерболу (5-7 клас), па футболу  (8, 9, 11 класы)

 

Першынства па лёгкай атлетыцы (кіданне гранаты)

 

Удзел у мітынгу, прысвечанаму 69-годдзю Перамогі і 70-годдзю вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў

07.05

 

07.05

 

05.05-10.05

 

 

07.05-08.05

 

 

 

07.05-08.05

07.05-09.05

 

07.05-09.05

 

 

08.05

 

 

 

 

Май 2014

 

 

06.05

 

06.05-08.05

 

 

06.05-08.05

 

06.05-08.05

 

 

07.05

 

 

07.05

 

 

09.05

 

Цюпяшук Г.П.

 

Раманюк Р.М.

Карунос І.С.

Цясноўская В.М.

 

 

Шука І.І.

 

 

 

Лашкевіч Г.К.

Цюпяшук Г.П.

Раманюк Р.М.

 

 

Цюпяшук Г.П.

Кузьміч С.А.

Хоміч К.А.

 

 

Лашкевіч Г.К.

 

 

Кл. кіраўнікі

 

Кл. кіраўнікі 1-4 кл

 

 

Кл. кіраўнікі 5-11 кл

 

Цабрук А.Р.

Грыпа Л.А.

 

Саўчук У.В.

Бух М.У.

 

Саўчук У.В.

Бух М.У.

 

Цюпяшук г.П.

 

 

 

Продолжить чтениеТыдзень памяці

В рамках недели «Иммунизация для жизни»

Мероприятия

 (с 22.04 по 26.04)

п/п Мероприятия Дата

Ответственный

Размещение на сайте школы  информационных материалов об иммунизации 22.04 Хомич Е.О.
Оформление информации в классных уголках здоровья о пользе иммунизации 22.04-26.04 Кл.руководители
Проведение классных часов на тему:

  • «Я говорю вакцинации «ДА»!»
  • «Защити себя и своих близких! Сделай прививку!»
24.04 Кл. руководители
Разработка буклетов и памяток для обучающихся и их родителей с информацией о пользе иммунизации 23.04 Цюпяшук Г.П.
Проведение медицинским работником плановых прививок и прививок против клещевого энцефалита по желанию родителей обучающихся По плану фельдшера Давидюк С.Н.
Конкурс детского рисунка «Мир глазами детей» на тему:

  • «Планета здоровых людей»;
  • «Я прививок не боюсь»
25.04 Цюпяшук Г.П.
Оформление выставки книг и журналов «Формула здоровья» 22.04 Тесновская В.Н.
Проведение бесед с обучающимися «Скажи болезни: «Нет!» 22.04-26.04 Кл.руководители
Проведение индивидуальной работы с родителями обучающихся, отказывающимися от вакцинации. 22.04-26.04 Кл.руководители
Продолжить чтениеВ рамках недели «Иммунизация для жизни»

План

правядзення тыдня  прафарыентацыйнай работы

07-11 красавіка 2014 года 

Дата

№п/п

Мерапрыемствы

Класы

Адказны

07.04.

1.

Агульнашкольная лінейка, прысвечаная адкрыццю тыдня прафарыентацыі “Выберы будучае сёння”

1-11

Лашкевіч Г.К.

2.

Выстава “ Твая будучая прафесія”

1-11

Цясноўская В.М.

08.04.

1.

Экскурсіі  ў магазін,  на пошту, на ФАП, ашчадны банк, дзіцячы садок

1-4

Карунас І.С.Кузьміч С.А. 

Хоміч К.А.

Саўчук В.М.

2.

Экскурсія ў аграрны каледж г.Пружаны

9

 Цюпяшук Г.П.

3.

Конкурс  на лепшы класны вугалок па прафарыентацыі

1-11

Класныя кіраўнікі

09.04.

1.

Дзень выпускніка ў Пружанскім Палацы культуры 

Класныя гадзіны па прафарыентацыі

9-11

1-11

Цабрук А.Р.Касцюк А.І. 

Грыпа Л.А.

 

Кл. кір.

 

10.04.

1.

Мультсеанс “Аб прафесіях”

1-4

Кузьміч С.А.

2.

Конкурс камп’ютарных прэзентацый “Ілюстрацыі да прафесіі”

5,6,7

Кл. кіраўнікі

11.04

1.

Анкетаванне вучняў 9-11 класаў па прафесійнай арыентацыі

9-11

Касцюк А.І.
Продолжить чтение